Facebook Twitter YouTube
 


Bookmark and Share

Regionals: Auckland North 2015

Date: Sunday 10th May 2015

Venue: AMI Netball Centre » Map »
Host: Remura Club
Organiser: Mr Kevin Joe

Entrants List »   

Officials - we need you... »

 

 


Best Overall Belts

Adult Black Belt Gym Ok Cho JGF
Adult Black Belt Amanda Fitzgerald JGF
Adult Black Belt Roisin Giles WRR
Adult Black Belt Phillipa Henry TLMA
Adult Black Belt Adam Herbison JSW
Adult Black Belt Alex Perkins JGF
Jr Black Belt Georgia Moore TLMA
Red Belt Zoe Moore TAM
Blue Belt Harlan Tariau HAR
Green Belt Adrian Payne PMG
Yellow Belt Bella Corry JSW
Yellow Belt Mischke Hendricks WRR
Yellow Belt Oliver Kelly WRR
White Belt Weaam Bassiouni JGF

Patterns Places

2nd Dan & Above Patterns Adult
Gold Phillipa Henry TLMA
Silver Georgia Moore TLMA
Bronze Jacqueline Geurts TLMA
1st Dan Patterns Adult
Gold Roisin Giles WRR
Silver Courtney Weir TLMA
Bronze Amanda Fitzgerald JGF
1st Dan Patterns Junior
Gold Jared Wood TLMA
Silver Vinu Vijayakumaran JRB
Bronze Andrew Moore TAM
Red Belt Patterns Adult
Gold Tessa King WRR
Silver Jeong Bin Thoma Park JGF
Bronze Robert Bavin PMG
Red Belt Patterns Junior
Gold Zoe Moore TAM
Silver Bianca Koper AVO
Bronze Kate Taylor TAM
Blue Belt Patterns Adult
Gold John Duffield PMG
Silver Anton Gibson PMG
Bronze Ricky Boyce HAR
Blue Belt Patterns Junior
Gold Preston Te Moni WRR
Silver Michael Hoffman HAR
Bronze Anton Keay-Davies WRR
Green Belt Patterns Adult
Gold Adrian Payne PMG
Silver Tabitha Crump WRR
Bronze James Davis JGF
Green Belt Patterns Junior
Gold Benjamin Whittington WRR
Silver Reimana Robinson WRR
Bronze Manaaki Hudson WRR
Yellow Belt Patterns Adult
Gold Lucinda Hendricks WRR
Silver Steve Milne WRR
Bronze Lee Boyce JGF
Yellow Belt Patterns Junior
Gold Mischke Hendricks WRR
Silver Keigan Miller WRR
Bronze Matthew Hookings WRR
White Belt Patterns Junior
Gold Weaam Bassiouni JGF
Silver William Mcmorran TAM
Bronze Kaitlin Whiteman DIO
Male Green Belt Patterns Peewee
Gold Henry Gibson PMG
Silver Flynn Coxhead WRR
Bronze Joseph Whittington WRR
Yellow Belt Patterns Peewee
Gold Oliver Kelly WRR
Silver Leighton Hendricks WRR
Bronze James Miller TKG
White Belt Patterns Peewee
Gold Ethan Kelly WRR
Silver Nicole Kellett HAR
Bronze Mitchell Rumble TAM

Sparring Places

Mens Hyperweight
Gold Igor Kim TLMA
Silver Robert Bavin PMG
Bronze Josh Burrows JSW
Mens Light Heavyweight
Gold Adam Herbison JSW
Silver Dominik Koper AVO
Bronze Aryono Sudyatmiko PMG
Womens Dan Sparring
Gold Gym Ok Cho JGF
Silver Amanda Fitzgerald JGF
Womens 1-6 Gup Sparring
Gold Natasha Jones JSW
Silver Tessa King WRR
Bronze Tabitha Crump WRR
Mens Gup Heavyweight
Gold Anton Gibson PMG
Silver Ricky Boyce HAR
Mens Gup LtHeavyweight
Gold John Duffield PMG
Silver Adrian Payne PMG
Bronze James Davis JGF
Mens Gup Lightweight
Gold Alan Anderson JSW
Silver Sam Lawson HAR
Junior Boys Sparring
Gold Will Zhang REM
Silver Reimana Robinson WRR
Bronze Jackson Rhodes JSW
Junior Girls Hyperweight
Gold Kate Taylor TAM
Silver Bianca Koper AVO
Int Boys LtHeavyweight
Gold Harlan Tariau HAR
Silver Michael Marcel WRR
Bronze Manaaki Hudson WRR
Int Boys Middleweight
Gold Alan Zhang REM
Silver Ashna Gholami REM
Bronze Andy Chan WRR
Junior Girls LtHeavyweight
Gold Zoe Moore TAM
Silver Mila Power DIO
Bronze Amanda Salmon HAR
Int Boys Hyperweight
Gold Bowen Corry JSW
Silver Paea Uluaki JSKK
Int Boys Lightweight
Gold Damyan Ng REM
Silver Daniel Gildea PMG
Bronze Tom Sullivan PMG
Int Boys Microweight
Gold Oliver Mason WRR
Silver William Mcmorran TAM
Int Girls Sparring
Gold Bella Bavin PMG
Silver Mischke Hendricks WRR
Bronze Kateao Hohaia JSKK
Peewee Boys 5-8 Gup Middleweight
Gold Joseph Whittington WRR
Silver Matthew Webster HAR
Bronze Alexander Bavin PMG
Peewee Boys 5-8 Gup Lightweight
Gold Oliver Kelly WRR
Silver James Miller TKG
Bronze Ibraheem Bassiouni JGF
Peewee Girls Sparring
Gold Bella Corry JSW
Silver Sasha Whitlock TAM
Peewee Boys 9-10 Gup Lightweight
Gold Lucas Hood TAM
Silver Gabriel Whitlock TAM
Bronze Konwae Anihana-Pugh JSW
Peewee Boys 9-10 Gup Microweight
Gold Calvin Quinn WRR
Silver Conor Roberts TAM
Bronze Zachary Hood TAM

Special Technique Places

Int Mens 1st -4th Gup Special
Gold Harlan Tariau HAR
Silver Preston Te Moni WRR
Bronze Andy Chan WRR
Mens Colour Belt Special
Gold Josh Burrows JSW
Silver James Davis JGF
Bronze Peter Taylor TAM
Womens Special
Gold Natasha Jones JSW
Silver Tabitha Crump WRR
Junior Mens Special
Gold Vinu Vijayakumaran JRB
Silver Dominik Koper AVO
Bronze Reimana Robinson WRR
Junior Womens Special
Gold Zoe Moore TAM
Silver Georgia Moore TLMA
Bronze Kate Taylor TAM
Int Mens 5th - 10th Gup Special
Gold Benjamin Whittington WRR
Silver Dion Corry JSW
Bronze Damyan Ng REM
Int Womens Colour Belt Special
Gold Bella Bavin PMG
Silver Weaam Bassiouni JGF
Peewee Mens Colour Belt Special
Gold Alexander Bavin PMG
Silver Joseph Whittington WRR
Bronze Aaron Skipper JSW
Peewee Womens Colour Belt Special
Gold Bella Corry JSW
Silver Sabrina Joe REM
Bronze Sasha Whitlock TAM

Power Test Places

Mens Black Belt Power
Gold Alex Perkins JGF
Silver Dominik Koper AVO
Bronze Aryono Sudyatmiko PMG
Mens Colour Belt Power
Gold Josh Burrows JSW
Gold Adrian Payne PMG
Gold Glen Donovan JRB
Womens Power
Gold Georgia Moore TLMA
Silver Nicola Beuth TAM
Bronze Stephanie Crossley JGF
Int Mens 1st - 4th Gup Power
Gold Harlan Tariau HAR
Silver Andy Chan WRR
Bronze Steven Webster HAR
Junior Mens Colour Belt Power
Gold Michael Hoffman HAR
Silver Will Zhang REM
Junior Womens Colour Belt Power
Gold Kate Taylor TAM
Silver Emma Hookings WRR
Bronze Bianca Koper AVO
Int Mens 5th-10th Gup Power
Gold Paea Uluaki JSKK
Silver Dion Corry JSW
Bronze Benjamin Whittington WRR
Int Womens Colour Belt Power
Gold Mischke Hendricks WRR
Silver Bella Bavin PMG
Bronze Weaam Bassiouni JGF
Peewee Mens Colour Belt Power
Gold Ibraheem Bassiouni JGF
Silver Oliver Kelly WRR
Bronze Joseph Whittington WRR
Peewee Womens Colour Belt Power
Gold Ashlynn Connolly JGF
Silver Bella Corry JSW
Bronze Sasha Whitlock TAM

PreArranged Sparring Places

Pre Arranged Sparring
Gold Preston Te Moni / Anton Keay-Davies WRR

Team Places

Peewees Team Patterns
Gold Glenfield JGF
Silver tamaki TAM
Junior/Adult Team Patterns
Gold Stratalumi WRR
Silver Fierce 5 WRR
Mens Peewee Colour Belt team


 




International Taekwon-Do Federation
Home | About Taekwon-Do | How to Join | Locations | News | Events | HP | Merchandise | Reference
Contact Us  Sponsors  Parents  Kids  Related Sites  Governance  Sign In 
Terms & Conditions : Privacy : © 1996 - 2017 International Taekwon-Do Foundation of New Zealand. Please do not re-publish material without permission.